Olimpiādes rezultātu apspriešana

Defises lietojums

 
Picture of Inese Meļehova
Defises lietojums
by Inese Meļehova - Friday, 2 February 2018, 4:56 PM
 

Labdien vēlreiz!

Runājot par to, kā pareizi bija jāraksta defise 2. jautājuma atbildē, radās jautājums, ko tad īsti šajā olimpiādē pārbauda- zināšanas latviešu valodā un literatūrā vai informātikā, kā pareizi rakstīt defisi datorrakstā.

Piedodiet par asiem vārdiem, bet uzskatu, ka šāda rīcība līdzinās nekaunībai "nozagt" pēc iespējas vairāk punktus olimpiādes dalībniekiem.

Picture of Ingūna Patmalniece
Atbilde: Defises lietojums
by Ingūna Patmalniece - Tuesday, 6 February 2018, 2:15 PM
 

Pilnīgi piektītu iepriekš izteiktajam viedoklim. Manuprāt, šī olimpiāde pagaidām vēl nav definēta kā starpdisciplinārā. Tad ir jautājums - kāpēc nolikumā netika akcentēts, ka olimpiādē tiks pārbaudītas arī datorpareizrakstības prasmes, jo, ar roku rakstot, šāda problēma vispār netiktu aktualizēta. Manuprāt, šajā gadījumā galvenais ir jauniešu zināšanas pēc būtības, nevis datorpareizrakstības prasmes. Uzskatu, ka jauniešiem šis punkts ir nepatiesi noņemts. 

Picture of Ilze Kopmane
Atbilde: Defises lietojums
by Ilze Kopmane - Thursday, 8 February 2018, 9:27 AM
 

Labdien!

E-vidē ir jāievēro latv. val. normas. Un skolēniem ir jāzina, ar ko atšķiras defise no domuzīmes, rakstot tekstu datorrakstā. Pēc komentāriem gan izskatās, ka ar roku rakstītos tekstos prasām ievērot pareizrakstību, bet datorrakstā skolēns var neievērot pareizrakstības normas.

Picture of Inese Meļehova
Atbilde: Defises lietojums
by Inese Meļehova - Thursday, 8 February 2018, 4:15 PM
 

Interesanti gan, ko darīt skolēniem, kuru skolā nav bijis atvēlēts laiks mācību stundām, kurās izstāstītu, kā pareizi rakstīt defisi datorrakstā. Vēl īsti nav saprotams, kam tas būtu jāizstāsta- latviešu valodas vai informātikas skolotājam?

Uzskatu, ka testā tika pārbaudīts vai skolēns zin vai nezin konkrēto personu un tās vārdu, nevis interpunkcija.

Varu arī pievienoties tiem viedokļiem, ka Lidijas Doroņinas-Lasmanes uzvārdi tiek mainīti vietām, un nevar saprast, kā ir jāraksta pareizi.

Manuprāt, tiešsaistes olimpiāde latviešu valodā ir krietni vien jāsakārto.

Inese M.

Salaspils 1. vidusskola

Picture of Ādams Lapiņš
Atbilde: Defises lietojums
by Ādams Lapiņš - Tuesday, 13 February 2018, 6:54 PM
 

++