9. klases uzdevumu apspriešana

9. klases uzdevumu apspriešana

Nosūtīja Agnese Kokina
Atbilžu skaits: 18

Šeit, lūdzu, rakstiet visas lietas, kuras vēlaties apspriest par devītās klases olimpiādes jautājumiem.

Atbildot uz Agnese Kokina

Atbilde: 9. klases uzdevumu apspriešana

Nosūtīja Dāvids Krists Balodis

Es pildīju olimpiādi un man ir jautājums par 2 uzdevumiem: es varbūt izklausīšos piekasīgs, bet tomēr - kāpēc olimpiādes uzdevumā par elpošanas sistēmām vienam dzīvniekam nevarēja uz brīdi saprast - vai tas ir tumši zils vai citā krāsā domāts. Un vēl par sievietes auglību: bija diagramma, kurā bija varbūtība. Vai nebūtu bijis labāk, ja y asij būtu bijusi klāt mērvienība, jo es personīgi īsti nesapratu - vai tur bija domāti 0,4 (40%) vai 0,4%.Tā bija lielisks olimpiādes darbs, Paldies par iespēju :).

Dāvids Balodis

Talsu pamatskola

Atbildot uz Dāvids Krists Balodis

Atbilde: 9. klases uzdevumu apspriešana

Nosūtīja Agate Albekeite

Pilnībā piekrītu par mērvienības norādījumu trūkumu 12. uzdevumā, tas mani arī mulsināja.

A. Albekeite 

Andreja Upīša Skrīveru vidusskola

Atbildot uz Agnese Kokina

Atbilde: 9. klases uzdevumu apspriešana

Nosūtīja Aleksis Vendeliņš

Man personīgi nepatika tas , ka bija botānikas sadaļa. Bet tā viss bija labi.

Atbildot uz Agnese Kokina

Atbilde: 9. klases uzdevumu apspriešana

Nosūtīja Māra Auziņa
Jums nešķita, ka uzdevumi ar grafikiem un tabulām bija mazliet pretenciozi?
Atbildot uz Agnese Kokina

Atbilde: 9. klases uzdevumu apspriešana

Nosūtīja Ieva Sorokina-Ozola

Labdien!

Bija tabula ar rezultātiem par pētījumu par aprēķināto un novēroto grūtniecības gadījumu skaitu un apgalvojums - jo lielāks menstruālo ciklu skaits kādā kategorijā, jo skaitliski vairāk grūtniecību šai gadījumā novērots. atzīmēju aplams, jo ir 200 cikli un 56 grūtniecības,  152 cikli un 57 grūtniecības, kas pierāda ,ka apgalvojums ir aplams, bet man rādās ka esmu atzīmējusi  nepareizi.

Atbildot uz Agnese Kokina

Atbilde: 9. klases uzdevumu apspriešana

Nosūtīja Dāvids Krists Balodis

Vēl viens mazs ieteikums: es tā pasjatījos un ieraudzīju, ka sievietes sistēmas attēlā no sāna citus orhānus varēja neatstāt baltus, jo es olimpiādes laikā domāju, ka tie visi ir kauli, nevis daļa ir orgāni.

Pielikums IMG_20161125_203217.png
Atbildot uz Agnese Kokina

Atbilde: 9. klases uzdevumu apspriešana

Nosūtīja Lelda Balode

Nevaru izsekot, vai kāds jau jautājis sekojošos 9.klases uzdevumos

1) 22.uzd. par ārsta ieteikumu uzlabot higiēnas paradumus 2 slimniekiem - viens, protams ar spalīšiem, bet otru man saka, ka pareizā atbilde A - tas sanāk ar zivju lenteni. Patiesi?

2) 28.uzd. Apgalvojumam -  Šīs dzimtas augļiem ir tikai viena veida augļi – sausie veroņi, kas atveroties dalās uz pusēm. izvēlējos tauriņziežu dzimtu, domājot par pāksti. Neesot pareizi "saka labotājs".

3),4) - piekrītu iepriekšējos komentāros jau minētajam par augu veģetatīvo pavairošanu ar gumiem un vasas pārveidnēm un (25.uzd.) par 100% tendences neesamību grūtniecības uzdevumā (laikam Sorokina-Ozola par to rakstīja).

Paldies par interesantajiem uzdevumiem!

Atbildot uz Agnese Kokina

Atbilde: 9. klases uzdevumu apspriešana

Nosūtīja Maruta Simsone

Jautājumi jāuzdod tādi, lai varētu saprast, ko no šo jautājumu grib.  izgl. ministr.  prasa, lai skolotāji pārbaudes darbos, veido uzdevumus ar saprotamiem jautājumiem un diagrammās jābūt X Y asij paskaidrojumi.

Atbildot uz Agnese Kokina

Atbilde: 9. klases uzdevumu apspriešana

Nosūtīja Maruta Simsone

Jautājumi jāuzdod tādi, lai varētu saprast, ko no šo jautājumu grib.  izgl. ministr.  prasa, lai skolotāji pārbaudes darbos, veido uzdevumus ar saprotamiem jautājumiem un diagrammās jābūt X Y asij paskaidrojumi.

Atbildot uz Agnese Kokina

Atbilde: 9. klases uzdevumu apspriešana

Nosūtīja Artūrs Kovrigo

Man ir jautājums par 22. jautājumu. Es uzrakstīju ka ārsts varētu ieteikt uzlabot higiēnas paradumus pacientam B (spalīši) un F (salmonella) Tur ir parādīts ka F nav pareizi pareizā atbilde ir A (zivju lentenis). Man jautājums kāpēc ēst jēlas olas (salmonella) ir uzskatīts kā higiēniski, bet jēlas zivis (zivju lentenis), nē? Manuprāt jums ir kļūda un ceru ka jūs šo izlabosiet. Vēl man ir jautājums par 25. jautājuma 1. apgalvojumu tur ir teikts: Augu veģetatīvajai pavairošanai dārzā var izmantot gan sakņu, gan vasas pārveidnes. Es atbildēju ka tā ir taisnība, jo augus var veģetatīvi pavairot ar vasas pārveidnēm (kartupeļa bumbuļi) un arī ar sakņu pārveidnēm (dālijas gumi). Man ir jautājums kāpēc man rāda ka esmu nepariezi atbildējis uz šo jautājumu?

Atbildot uz Artūrs Kovrigo

Atbilde: 9. klases uzdevumu apspriešana

Nosūtīja Dāvids Krists Balodis
Piedodiet bet jēlas olas ir plaši izplatīts austrumu zemēs, bet nepietiekami gatavota gaļa (arī zivis) ir bīstama, tā kā šeit es nepiekrītu.