2011. gada 19. martā Fizikas un matemātikas fakultātes telpās norisinājās jau otrā „Jauno fiziķu skolas” nodarbība ar tēmu „Elektromagnētisms dabā un tehnikā”. Šoreiz skolēni tika iepazīstināti ar elektrības vēsturi, polārblāzmu izcelsmi un ar to saistītiem jautājumiem, katram dalībniekam bija iespēja ar kompasa, stieples, baterijas un multimetra palīdzību, pētīt Zemes magnētiskā lauka stiprumu.

Padziļinātās teorijas daļā tika apskatītas iespējas noteikt vai kādas telpas punktā ir elektriskais un magnētiskais lauks, izrēķināt to lielumu. Tika apskatīti dažādi pielietojumu elektriskajā un magnētiskajā laukā vadītiem elektroniem. Skolēni tika iepazīstināti ar matemātisku instrumentu – vektoriālo reizinājumu.

Uz nodarbību kopumā bija ieradušies 106 dalībnieki, no kuriem 38 skolēni JFS apmeklēja pirmo reizi. Balstoties uz pirmajā nodarbībā iesniegtajiem ieteikumiem, šoreiz nodarbība notika par stundu ilgāk, tātad no 10:00 līdz 15:00.

Nākošā nodarbība notiks 16.aprīlī un tās tēma būs „Krāsainā pasaule”. Ja Tev ir kādi jautājumi, kas saistīti ar JFS, tad sūti e-pastu uz jfs@lu.lv. Sekot līdzi jaunākajiem notikumiem var interneta vietnē skolas.lu.lv/jfs, kā arī tviterī: twitter.com/JFS_2011

Bildes no pasākuma atrodamas šeit: http://ej.uz/JFS_bildes

Dalībnieku reģionālais izvietojums:
skolēnu reģionālais izvietojums
Pēdējās izmaiņas: piektdiena, 2012. gada 20. jūlijs, 13:52