2011. gada 19. februārī Fizikas un matemātikas fakultātes telpās norisinājās „Jauno fiziķu skolas” (JFS) pirmā nodarbība. Atsaucība bija necerēti liela, kopā pieteicās vairāk kā 200 skolēnu un skolotāju, kas pierāda to, ka Latvijas skolēniem ir liela interese par eksaktajām zinātnēm. Šī nodarbība bija aizsākums JFS kustībai, jo nodarbības turpmāk notiks regulāri – vienreiz mēnesī. JFS veidotāji ir FMF studenti un pasniedzēji.

Lai gan 19. februāra rīts bija ļoti auksts, tas netraucēja 154 skolēniem un skolotājiem no vairāk kā 60 Latvijas skolām ierasties uz nodarbību. Pārsvarā, protams, skolēni bija no Rīgas skolām, taču netrūka arī dalībnieku no attālākām vietām, piemēram, Līvāniem, Zilupes, Rēzeknes, Valmieras, Smiltenes, Aizputes.

Nodarbība norisinājās no 10:00 līdz 14:00. Lielā dalībnieku skaita dēļ darbs noritēja četrās grupās, un nodarbības temats bija „Svārstības un viļņi”. Populārzinātniskajā daļā tika stāstīts par skaņas veidošanos un zemestrīcēm, praktiskajā daļā skolēni pētīja parametriskās rezonanses efektu un mērīja toņdakšas frekvenci. Padziļinātās teorijas daļā tika pasniegti augstskolas līmeņa matemātiskie izvedumi vidusskolas formulām, kā arī iegūta izpratne par to, kādēļ veidojas rezonanse.

Lai gan šī bija tikai pirmā nodarbība, kurā eksperimentāli tika izmēģināts JFS aktīvistu izveidotais nodarbības modelis, atsauksmes no skolēniem bija ļoti pozitīvas.
Ja arī Tev ir vēlme iesaistīties JFS organizēšana, tad sūti e-pastu uz jfs@lu.lv. Sekot līdzi jaunākajiem notikumiem var interneta vietnē skolas.lu.lv/jfs, kā arī tviterī: twitter.com/JFS_2011

Bildes no pasākuma atrodamas šeit: http://ej.uz/jfs1-1

JFS iesaistītās personas:
iesaist__t__s_personas.png
Pēdējās izmaiņas: piektdiena, 2012. gada 20. jūlijs, 13:52