JFS3-7 "Caur fiziku uz zvaigznēm"

Šī gada 13. aprīlī Fizikas un matemātikas fakultātes telpās (Rīgā, Zeļļu ielā 8) notiks Jauno fiziķu skolas šīs sezonas septītā nodarbība - „Caur fiziku uz zvaigznēm”.

Šī nodarbība būs veltīta cilvēku nerimstošajai vēlmei  izpētīt pasauli sev apkārt arvien lielākos un lielākos attālumos.

Nodarbības sākumā populārzinātniski pastāstīsim par to cik iespējami vai neiespējami ir ceļot kosmosā, kas šajā jautājumā jau ir izdarīts un ko zinātneki vel tikai plāno. Laboratorijas darbā ikvienam būs iespēja noteikt vienu no skolas fizikā visplašāk izmantotajiem lielumiem – brīvās krišanas paātrinājumu! Nodarbības teorētiskajā daļā uzzināsim kā cilvēki ar pavisam vienkāršām metodēm ir spējuši noteikt dažādus astronomiskus lielumus, piemēram Zemes attālumu līdz Saulei, Mēness diametru, u. c.

Nodarbības sākas pulksten 10:00, bet būtu ieteicams ierasties mazliet ātrāk, lai varētu paspēt piereģistrēties un ieņemt labākās vietas. Nodarbība ilgst līdz aptuveni plkst. 15:00. Starp nodarbības daļām ir paredzētas nelielas pauzītes, lai varētu iedzert tēju un apēst kādu no mūsu sagādātajām maizītēm. Arī šoreiz nodarbību ar maizes krājumiem atbalstīs Fazer!

Lai pieteiktos nodarbībai, ir jāaizpilda elektroniskā anketa. Ja ir kādas neskaidrības, droši sūti jautājumu uz jfs@lu.lv. Jaunāko informāciju iespējas arī atrast, sekojot Tvittera kontam: @JFSkola.

Neaizmirsti paņemt līdz:
1) Rakstāmrīku;
2) Papīru pierakstiem;
3) Kaut ko ēdamu;
4) Kalkulatoru;
5) Labu garstāvokli.

Pēdējās izmaiņas: piektdiena, 2013. gada 5. aprīlis, 22:53