Cilvēkam, kurš zina, kurp viņš iet, pasaule pati paver ceļu.
(D.Džordāns
)

Izvēle sākas ar pašizziņu! Apzini tās aktivitātes un nodarbes, kuras sagādā tev prieku un tās, kuras tev labi padodas. Apdomā, kādas rakstura īpašības Tev piemīt un, kā tavs raksturs, personīgās īpašības varētu palīdzēt tev gūt panākumus noteiktā jomā. Apsver, kādas vērtības dzīvē tev ir svarīgas, un kā tu gribētu tās realizēt savā profesionālajā dzīvē.

Iepazīsti profesijas, darba pasauli un savas iespējas tajā iesaistīties! Saglabā vērību, interesējoties par dažādiem nodarbošanās veidiem un cenšoties uzzināt svarīgāko informāciju par sev interesējošiem darba veidiem. Noskaidro, kāda ir tev interesējošās profesijas pārstāvju ikdiena – ko viņi dara, kur strādā, kāds ir viņu darba stils, kādas prasmes ir nepieciešamas darbā, un kādas ir karjeras iespējas šajā jomā? Apzini arī līdzīgās profesijas un jomas.
Lai noskaidrotu savas iespējas strādāt un mācīties interesējošajā profesionālajā jomā, izpēti kādas ir vispārējās prasības gan attiecībā uz izglītību, gan prasmēm un pieredzi, kā arī to, kur var šo jomu apgūt.

Apdomā, kāda informācija vai resursi tev vēl ir nepieciešami, lai ar pārliecību pieņemtu lēmumu par studējamo programmu. Izdali visus iespējamos izvēles variantus un rūpīgi izsver visas alternatīvas. Pārdomā, kā katra izvēle saistās ar citiem taviem dzīves plāniem un kā šis lēmums var ietekmēt tavu dzīvi. Varbūt tev palīdzēs tava pozitīvā pieredze? – Pacenties atcerēties situāciju, kad veiksmīgi pieņēmi lēmumu...kas tajā reizē tev palīdzēja izdarīt precīzo izvēli?Pēdējās izmaiņas: otrdiena, 2019. gada 12. februāris, 16:39